Коли наступить година x

Отже, в наявності всі необхідні передумови для перетворення IP-телефонії на серйозну платформу для масових послуг в національному і міжнародному масштабах – недорогих, конкурентоздатних, різноманітних.
Цю обставину знайшло віддзеркалення як в звіті форуму ITU, так і в рішенні міжнародної конференції, що пройшла в З. -Петербурге. І якщо в Швейцарії стратегічна роль IP-телефонії зафіксована явно, то в рішеннях конференції – побічно. Це не дивно, оскільки форум був присвячений виробленню відношення ITU до IP-телефонії, а тема конференції ставилася ширше: на ній розглядалися шляхи побудови національної мультисервисной мережі, де IP-телефонія – лише одна з технологій, що дозволяють істотно розширити спектр мережевих послуг.
І хоча в рішеннях конференції термін «IP-телефонія» не згадується, загальна думка про необхідність будівництва мультисервисной мережі Росії повинна позитивно позначитися на подальшій долі цього перспективного технологічного і комерційного напрямі.
Але ні Форум ITU, ні конференція не відповіли на головні питання – як, в якій послідовності і коли здійснюватиметься широкомасштабний перехід до IP-телефонії (або мультисервисной мережі, що її підтримує)? Схоже, однозначної відповіді поки немає. Очевидно, що для вироблення стратегії міграції необхідний позитивний досвід застосування IP-телефонії в національному масштабі, а він поки відсутній. Хтось повинен пройти цей шлях першим, проте загальна криза телекомунікаційної галузі, та і всієї західної економіки гальмує такі спроби.
Поки нічого не чутно про успіхи BT Spain, IP-телефонії, що збиралася побудувати масштабну мережу, в Іспанії, або досвіді створення національної мережі цього типу в Австралії. Тому фахівців і керівників Мінзв’язку РФ можна зрозуміти, коли вони з великою обережністю говорять про включення в традиційну структуру нових елементів – шлюзів і програмних комутаторів IP-телефонії.
Проте сподіватимемося, що потенціал IP-телефонії, що набрав по багатьом ознакам достатню критичну масу, буде незабаром реалізований, і рядові користувачі і численні провайдери зможуть скористатися всіма її перевагами.

Джерело: ip-kuban.ru