Переваги

Ще зовсім недавно телефонні мережі і IP-мережі існували незалежно один від одного і виконували свої спеціалізовані функції: мережі з комутацією каналів забезпечували телефонний і факсимільний зв’язок, а мережі з комутацією пакетів – передачу цифрових даних. Технологія VoIP дозволила об’єднати обидва типи мереж, а IP-телефонія, побудована на цій технології, увібрала в себе їхні переваги.

Низька вартість зв’язку (особливо для міжміських та міжнародних телефонних дзвінків). Звичайна телефонія базується на розгалуженій мережі кабелів і станцій, монтаж і експлуатація яких дуже витратні, звідси й високі тарифи, і їх залежність від відстані. Крім того, тривалий час залишаючись монополістами на ринку послуг зв’язку, телефонні оператори традиційно завищують ціни. IP-телефонія, використовуючи стиснення даних і багатопотоковості, максимально ефективно використовує канали зв’язку, що йдуть «в обхід» міжміських та міжнародних телефонних операторів, що знижує вартість дзвінків через Інтернет в рази.

Простота користування. Скористатися IP-телефонією так само просто, як і традиційної телефонним зв’язком. Від абонента не потрібно ніяких спеціальних знань, це може зробити навіть людина, ніколи не чув про Інтернет і комп’ютери.

Якість і надійність зв’язку, у порівнянні з ранніми рішеннями IP-телефонії, неухильно зростає. Удосконалені алгоритми кодування голосу і відновлення втрачених пакетів дозволили вийти на такий рівень, коли співрозмовники сприймають мова практично так само, як при звичайного телефонного зв’язку. Незначні, в межах 150-250 мс, затримки можуть впливати на темп бесіди, але не знижують якість мови.

Розширення можливостей корпоративних мереж – об’єднання регіональних філій у єдину інформаційну структуру з загальнокорпоративної телефонного та комп’ютерною мережею. IP-телефонія ідеально підходить для створення віртуальної приватної мережі (VPN) компанії. Така інтрамережа забезпечує найбільш оперативне управління філіями та обмін даними при вирішенні ділових завдань, а поєднання телефонного трафіку, передачі даних і доступу в Інтернет дозволяє скоротити кількість орендованих каналів зв’язку.

Глобальний роумінг послуг зв’язку, побудований на технології VoIP, відрізняється набагато більшою гнучкістю в порівнянні з традиційними рішеннями і на порядок меншими затратами, що дуже привабливо для операторів мобільного зв’язку.

http://www.voip-tel.ru